Olimpiada Zwolnieni z Teorii 

to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych.

Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” – nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.

MEN wydało pozytywną opinię na temat olimpiady Zwolnieni z Teorii: “W mojej ocenie projekt wpisuje się w realizację priorytetowego kierunku polityki oświatowej Państwa oraz w zadania stojące przed systemem oświaty, opisane w ustawie Prawo Oświatowe. Patrząc na projekty i zaangażowanie młodzieży w ich realizację to nawet przerasta ambitne ramy priorytetowych kierunków na rok 2020/2021.” mówi Rafał Lew-Starowicz, Zastępca Dyrektora z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Departament Podręczników, Programów i Innowacji. Olimpiada realizuje pierwszy priorytet Ministerstwa Edukacji Narodowej zawarty w tegorocznych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 tzn. „Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów”. Uczniowie biorą udział w olimpiadzie poprzez platformę www.zwolnienizteorii.pl, stąd udział w niej jest w pełni kompatybilny nawet ze szkołą w trybie zdalnym. Co więcej, to oznacza, że Zwolnieni z Teorii realizuje także czwarty priorytet MEN tzn. „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.” Ponadto Olimpiadę doceniło także Ministerstwo Rozwoju, które objęło ją honorowym patronatem.

https://zwolnienizteorii.pl/

https://zwolnienizteorii.pl/a/#/app/partners/ing

lipiec, 2021 r.

Zwolnienie z Teorii największa olimpiada praktyczna w Polsce i my tam mamy finalistów!

Oficjalną listę finalistów z naszej szkoły:

Oliwia Wierzbicka, Julia Szlufik, Piotr Kaczorowski, Justyna Zielaskiewicz, Jakub Domachowski, Paulina Borowicz, Oliwia Jakubowska

„To właśnie im należą się ogromne brawa za fantastyczne projekty, wytrwałość oraz chęć do nadprogramowego działania. Państwu gratulujemy innowacyjnego podejścia do nauczania oraz stworzenia w szkole atmosfery sprzyjającej realizacji projektów społecznych.”

Wspólnie zmieniamy polską edukację na bardziej praktyczną!

Z wyrazami szacunku,
Fundacja Zwolnieni z Teorii
Organizator Olimpiady

czerwiec 2021 r.

Nasi uczniowie są wśród finalistów VII edycji  największej olimpiady praktycznej w Polsce „Zwolnieni z Teorii”. Projekt  Oliwi Wierzbickiej, Julii Szlufik i Piotra Kaczorowskiego” Zacznijmy działać” otrzymał Brązowego Wilka- nagrodę dla najlepszych projektów w instytucji.
Uczniowie otrzymują także międzynarodowe certyfikaty zarządzania.
Gratulujemy!
Zachęcam do udziału w przyszłym roku w VIII edycji Projektu.
Opiekun Projektu
M.Neckowicz

czerwiec 2021 r.

Zwolnieni z Teorii

Nasza szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2020/2021 i uplasowała się na 7 miejscu w województwie!

Ogromne brawa należą się uczniom – to oni przez cały rok szkolny zdobywali praktyczne kompetencje biorąc udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, tym samym wypracowując szkole obecność w rankingu. Pracę wszystkich zespołów i ich projekty wyróżnimy w trakcie Gali Projektów Społecznych, która odbędzie się we wtorek 22 czerwca o godzinie 17:00 na naszym profilu na Facebooku.

Zapraszamy.

Opiekun Zwolnionych z Teorii,

Małgorzata Neckowicz

maj 2021 r.

Zwolnieni z teorii – Akcja nr 3 – Zacznijmy działać!

maj 2021 r.

Zwolnieni z teorii – Zakończenie Akcji nr 2 

kwiecień, 2021 r.
Zwolnieni z Teorii
w radio Eska możecie wysłuchać podcast, w którym Justyna, Julia i Kuba z klasy 3a mówią o swoich projektach realizowanych w ramach Konkursu Zwolnieni z Teorii. Dzień wcześniej udzielili wywiadu, w którym propagują idę swoich przedsięwzięć.
Kliknij na link :))

Więcej informacji o Zwolnionych znajdziesz na szkolnym Facebooku oraz w zakładce Projekty https://zse.torun.pl/zwolnieni-z-teorii/

marzec, 2021 r.

Zwolnieni z Teorii

„Zacznijmy działać”

Akcja 1

30 marca 2021 roku znamy zbiórkę na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu . Akcja trwała trzy tygodnie.
Serdecznie dziękujemy za okazane poparcie 1TF, 2TF, 3TF, 3b oraz 3a oraz życzliwość i wyróżnienie dłoń wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasz zbiórkę.
Szczególne podzamy składamy Pani Marcie Rutkowskiej , która włączyła w nasze akcje również swój Salon Fryzjerski Gabriel Hair Spa Marta Rutkowska.
Dzięki ci zebraliśmy dary, które zostały wycenione na wartość 775,91 zł.

Twórcy projektu „Zacznijmy działaj!”

Oliwia, Julia i Piotr

Obraz Alexandra_Koch z Pixabay

grudzień, 2020 r.

Spotkanie dla „Zwolnionych z Teorii”

W czwartek 10 grudnia 2020 braliśmy udział w spotkaniu online z Emirem Chahed,  alumnem „Zwolnionych z teorii” . Chcieliśmy usłyszeć parę praktycznych rad i napraw się, że kierunek naszych działań jest właściwy. I tak było. Poza tym, spotkanie się się być bardzo energetyzujące i motywujące.

Emir odpowiada na Wasze wątpliwości …..

Nasze projekty zgłoszone do Olimpiady w roku szkolnym 2020 / 2021!