Dnia 11.10.2021 r w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszami fundacji Dr Clown, którzy inspirowali swoimi metodami uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczących w projekcie.

Projekt Erasmus + „Me too, a smiling clown!” – spotkanie koordynatorów: planujemy spotkania uczniów – tym razem nie online -😊

W dniach 27 – 29.09.2021 w miejscowości Parabiago we Włoszech odbyło się spotkanie koordynatorów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie: „Me too, a smiling clown!”. Były osoby z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Polski. Naszą szkołę reprezentowały panie Katarzyna Magdziarz i Magdalena Jastak. Spotkanie poświęcone było głównie planowaniu najbliższych działań – miejmy nadzieję, że nie online. Pierwsze spotkanie z uczniami ma się odbyć w lutych 2022 na Majorce. Tematem tego spotkania ma być „dawanie uśmiechu” osobom z zespołem Downa.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.

Koordynator projektu

Magdalena Jastak

 „Uśmiechnij się – podaj dalej”

W poniedziałek 20 września dwie „Panie Doktor” z Fundacji Dr Clown – pani Beata Kotlewska i pani Paulina Grabarz – Szmajda poprowadziły warsztaty śmiechoterapii dla grupki uczniów zaangażowanych w projekt Erasmus + „Me too, a smiling clown”. Było dużo śmiechu, pisku, zabawy, zdziwienia, pizzy … i chyba sporo zadowolenia. Kolejne warsztaty 11 października -😊

Magda Jastak – koordynator projektu

                                                                                                                                                                                                      marzec 2021 r.

W dniu 19 marca w ramach projektu: “Me too, a smiling clown” uczestniczyliśmy razem z uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich z Włoch, Hiszpanii i Portugali w międzynarodowym spotkaniu z okazji Red Nose Day. Każda szkoła zaprezentowała przygotowane materiały. Nasz filmiki, manifest, prezentacje, kolaże zaprezentowała pani Katarzyna Magdziarz.

Wiemy, też jaki pomysł wygrał w konkursie na logo projektu. W głosowaniu brali udział klauni z wszystkich krajów partnerskich. Z Polski głosowali klauni z Fundacji Dr Klaun. Zwycięskie logo pochodzi z Portugalii. Widać je na zdjęciu poniżej:

Obejrzyjcie parę zdjęć z tego wydarzenia.  

 Zapraszamy też, żeby dołączyć do społeczności osób, które chcą dać innym “uśmiech” – dodaj posta z zabawnym selfie, śmiesznym zdjęciem, filmikiem na – #metooasmilingclown 

Szkolny koordynator projektu – Magda Jastak 

Uwaga! Rozszyfrowaliśmy zwycięzców w quizie Kahoot z dnia 18.03 czyli Red Nose Day w naszej szkole:

Miejsce – Barbara Kowalska z klasy 1 Tfg 

Miejsce – Przemysław Augustyniak klasy z 2ag 

Miejsce – Ewa Taruć z klasy 2 ap 

Gratulujemy! Czerwone Nosy i małe słodkie niespodzianki powinny do was dotrzeć do Świąt Wielkanocnych

                                                                                                                                                                                                      marzec 2021 r.

W dniu 19 marca w ramach projektu: “Me too, a smiling clown” uczestniczyliśmy razem z uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich z Włoch, Hiszpanii i Portugali w międzynarodowym spotkaniu z okazji Red Nose Day. Każda szkoła zaprezentowała przygotowane materiały. Nasz filmiki, manifest, prezentacje, kolaże zaprezentowała pani Katarzyna Magdziarz.

Wiemy, też jaki pomysł wygrał w konkursie na logo projektu. W głosowaniu brali udział klauni z wszystkich krajów partnerskich. Z Polski głosowali klauni z Fundacji Dr Klaun. Zwycięskie logo pochodzi z Portugalii. Widać je na zdjęciu poniżej:

Obejrzyjcie parę zdjęć z tego wydarzenia.  

 Zapraszamy też, żeby dołączyć do społeczności osób, które chcą dać innym “uśmiech” – dodaj posta z zabawnym selfie, śmiesznym zdjęciem, filmikiem na – #metooasmilingclown 

Szkolny koordynator projektu – Magda Jastak 

Uwaga! Rozszyfrowaliśmy zwycięzców w quizie Kahoot z dnia 18.03 czyli Red Nose Day w naszej szkole:

Miejsce – Barbara Kowalska z klasy 1 Tfg 

Miejsce – Przemysław Augustyniak klasy z 2ag 

Miejsce – Ewa Taruć z klasy 2 ap 

Gratulujemy! Czerwone Nosy i małe słodkie niespodzianki powinny do was dotrzeć do Świąt Wielkanocnych

marzec 2021 r.

W dniu 18 marca 2021 r. obchodziliśmy w szkole Red  Nose  Day . Święto to wpisuje się w tematykę naszego projektu Erasmus + „Me too, a smiling clown” . W spotkaniu uczestniczyli goście specjalni z Fundacji Dr Clown: Dr  Piątka  czyli pani Beata Kotlewska oraz Dr Nie Wiem, czyli pani Jola Trębińska . Podczas spotkania spotkania była mowa o wolontariacie, o pomocy innym, o terapii śmiechem. Dr Nie wiem prezentowała też sztuczki.  

19 marca grupa uczniów z naszej szkoły będzie uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu online Dzień Czerwonego  Nosa  

Zapraszam do obejrzenia przygotowanych materiałów.  

 • Plakat do naszego przygotowanego przez Kubę Nadolskiego z 2Tfpzobacz
 • Prezentacja o przygotowanej przez p. Jastakzobacz
 • Film ze spotkania przygotowanego także przez Kubęzobacz
 • Prezentacja o Red  Nose  Day przygotowana przez Zuzię Góralską z 2Apzobacz
 • Zebrane wypowiedzi, cytaty, przysłowia: Whats makes us smile? Przygotowane przez panią Magdziarz oraz Ewę  Taruć  z 2Ap  … zobacz   
 • Nasz manifest przygotowany przez p. Neckowicz  i oraz uczniów z klasy 2Bg grupa 2 … zobacz
  Manifest 2 …. zobacz
 • Filmik  Happiness  przygotowany przez p. Neckowicz  i uczniów z 2Bg grupa 2zobacz
 • Filmik  Whats make us smile? przygotowany przez p. Neckowicz  i uczniów z klasy 3Azobacz   
 • Plakat na spotkanie międzynarodowe  online 19.03.2020zobacz
 • Kolaże zdjęć z  klaunową  wersją uczniów i nauczycieli 

I NIE PRZEGAPCIE FILMIKU PANI MAGDZIARZ  RedNoseDayinTorunzobacz

  

Dziękuję Wszystkim uczniom za  pomoc : szczególnie: Zuzi, Kubie, Ewie, Dorocie, Dominice 

Szkolny koordynator projektu – Magdalena  Jastak 

marzec 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
chciałabym zaprosić na krótkie spotkanie z okazji Dnia Czerwonego Nosa – Red Nose Day.
W naszej szkole w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nowy projekt w ramach programu Erasmus +. Projekt ma tytuł: „Me too, a smiling clown” i jest mocno związany z „terapią śmiechem”. Dzień Czerwonego Nosa jest celebrowany 19 marca, ale my ze względu na święto szkoły (patrona) w tym dniu chcemy zaprosić Państwa na spotkanie w dniu 18 marca, w godzina 12.00 -13.00 na MS Teams (zespół: Społeczność ZSE).
Mam nadzieję, że będzie to miłe spotkanie. Naszym gościem specjalnym będzie pani Beata Kotlewska z Fundacji Dr Clown.

Zapraszam na chwile odprężenia i uśmiechu
„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” Ch. Chaplin

Pozdrawiam
Magda Jastak (w imieniu całego zespołu projektu: Me too, a smiling clown”

Erasmus + „Me too, a smiling clown“                  

Dzień dobry.

chciałam was zaprosić do wzięcia udziału w nowym projekcie europejskim Erasmus + „Me too, a smiling clown“.

Projekt przewidziany jest na lata 2020 – 2022, ale pewnie przeciągnie się z powodu Covidu do roku 2023

Partnerzy: Poza Zespołem Szkół Ekonomicznych w Toruniu w projekcie biorą udział szkoły z Włoch (Parabiago) – Liceo Scientifico „C.Cavalerii”  (koordynator projektu), z Hiszpanii Bendinat) – IES Bendinat i z Portugalii (Lizbona)– Instituto Nacional de Aprendizagem e Ensino.

Cele: Chcemy promować wśród młodych ludzi działania prozdrowotne. Chcemy, żeby uczniowie ZSE poznali specyfikę i problematykę środowisk, w których występuje deficyt „dobrego samopoczucia” – dzieci hospitalizowane, osoby z zespołem Downa, osoby w podeszłym wieku, w tym z Alzheimerem, osoby doświadczające izolacji społecznej z różnych przyczyn. Chcemy wspólnie szukać sposobów na poprawienie jakości życia ludzi z ww. środowisk poprzez wywołanie uśmiechu na ich twarzach (będą warsztaty z „klauningu” i zamierzamy stworzyć w szkole „klub klaunów”) oraz poprzez innych działania o charakterze charytatywnym np. wizyty w domach opieki przed świętami, zbieranie zabawek dla dzieci z domów dziecka itp. Chcemy promować wolontariat, postawy zrozumienia i szacunku dla każdego człowieka.

Spotkania: W ramach realizacji projektu są zaplanowane spotkania uczniów i nauczycieli w każdym z państw partnerskich: w Hiszpanii (Majorka), Włoszech, Portugalii i w Polsce. Z powodu Covid- 19 terminy spotkań nie są jeszcze ustalone. Zaczniemy od spotkań online, a gdy tylko będzie możliwość spotkamy się „na żywo” w różnych miejscach.

Uczestnicy z ZSE:  pani Małgorzata Neckowicz, pani Katarzyna Magdziarz, pan Paweł Nadgrabski, pani Beata Chwastyk – Gurtowska, pani Anna Hanasz, pani  Żaneta Kruszkowska.

Czekamy na osoby, które chcą poznać coś nowego, osoby kreatywne i chcące dać innym coś z siebie. Możesz zgłosić się pisząc na Teams lub na e-dzienniku do jednego z nauczycieli biorących udział w projekcie oraz do mnie.

Jestem koordynatorem projektu w szkole.

CZEKAMY NA CIEBIE!

Magdalena Jastak