XII Toruńskie Dni Kariery

„Kariera w sieci”– pod tym hasłem odbywają się tegoroczne XII Toruńskie Dni Kariery, połączone z V Targami Pracy on-line. Honorowy patronat tego przedsięwzięcia objął Prezydenta Miasta Torunia Pan Michał Zaleski.
W ramach tegorocznego wydarzenia Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu organizują V TARGI PRACY on-line, które odbędą się w dniach 25-29.10.2021 r. w godzinach 9.00-15.00. Na Targi Pracy zaproszeni są zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące pracy lub chcące ją zmienić (obowiązuje rejestracja).
Warto skorzystać !!!
Formularz pracodawcy: https://www.wsb.pl/torun/formularz/wirtualne-targi-pracy-25-29-10-2
Formularz uczestnika: https://www.wsb.pl/torun/formularz/wirtualne-targi-pracy-25-29-10-3

Mirosława Łuksza

Uwaga!

Poszukujemy
osoby z zacięciem reporterskim,
która sfilmuje 13 października wydarzenie szkolne pt.„Erasmus Day”.
Jeśli potrafisz edytować filmy, masz lekkie pióro, dowcipnie, ale w dobrym
guście potrafisz komentować sytuacje, to jesteś właściwą osobą.
Ciebie właśnie szukamy!
Twój reportaż znajdzie się na stronie, gdzie szkoły z całej Europy dzielą się
materiałem z Dnia Erasmusa przez nie organizowanym.
https://www.erasmusdays.eu/event/erasmus-opens-the-door-to-knowledge-tolerance-friendship-
and-development/

Prosimy o zgłaszanie się do
Pani Magdaleny Jastak lub Małgorzaty Neckowicz.

Zwolnieni z Teorii

Naszych dwóch nauczycieli wzięło udział w całodniowym szkoleniu stacjonarnym, podczas którego zdobywali wiedzę i ćwiczyło kompetencje w następujących dziedzinach:

  • motywowanie uczniów
  • proces grupowy
  • udzielanie informacji zwrotnej
  • zarządzanie stresem
  • zasady olimpiady Zwolnieni z Teorii
  • rola Nauczyciela Zwolnieni z Teorii

Projekt Erasmus + „Me too, a smiling clown!” – spotkanie koordynatorów: planujemy spotkania uczniów – tym razem nie online -😊

W dniach 27 – 29.09.2021 w miejscowości Parabiago we Włoszech odbyło się spotkanie koordynatorów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie: „Me too, a smiling clown!”. Były osoby z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Polski. Naszą szkołę reprezentowały panie Katarzyna Magdziarz i Magdalena Jastak. Spotkanie poświęcone było głównie planowaniu najbliższych działań – miejmy nadzieję, że nie online. Pierwsze spotkanie z uczniami ma się odbyć w lutych 2022 na Majorce. Tematem tego spotkania ma być „dawanie uśmiechu” osobom z zespołem Downa.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.

Koordynator projektu

Magdalena Jastak

W dniu 4.10.2021 r. klasa III Tfp i część klasy IV Tf, pod opieką Pani Marty Rutkowskiej, Siostry Bartłomiei i Pana Pawła Nadgrabskiego, wyruszyła na trzydniową wycieczkę nad morze🤩🧳. Był czas na relaks na plaży, integrację oraz zadumę. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Wyjście klasowe klasy 3 Ag

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z 3 Ag zabrały wszystkich chłopców z klasy ekonomicznej na grę w kręgle do Hotelu Copernicus. To była świetna zabawa.

W tym miejscu składamy wszystkim chłopcom w Naszej Szkole serdeczne życzenia !

Dzień kawy 29.09.2021 r.

Z okazji święta tego zacnego trunku, sporządzanego czasami nawet trzy razy dziennie, w pokoju nauczycielskim Pani Beata Chwastyk-Gurtowska zorganizowała małą loterię i poczęstunek do małej filiżanki kawy.

Maturzyści na Jasnej Górze

Uczniowie klas IV wraz z opiekunami w miniony piątek tj.24 września udali się do Częstochowy na pielgrzymkę maturzystów diecezji toruńskiej. Nasza młodzież miała okazje usłyszeć świadectwo Arkadii, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania. O godzinie 17:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii w intencji maturzystów
w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem naszego biskupa Wiesława a o 19.00
w drodze krzyżowej. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Nasi uczniowie dziękowali Bogu za opiekę i prosili o dar mądrości podczas zdawania matury i dobry wybór drogi życiowej. Pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę mają bardzo duże znaczenie, nie tylko religijne. Dzięki nim młodzi ludzie poznają historię, tradycję, dziedzictwo narodowe. Nasi przodkowie dbali o to miejsce, ile tu zostawili swojego serca, swoich modlitw. Mamy nadzieję, że młodzi, którzy często są tu pierwszy raz, widząc to dziedzictwo, będą chcieli je dalej budować. Dziękujemy WSZYSTKIM za obecność.

Siostra Bartłomieja, p. Elżbieta Mentzen, p. Magdalena Jastak

Nowy projekt na platformie E-Twinning!

Uczniowie klasy 1a rozpoczęli pracę w projekcie,

w którym biorą udział 22 szkoły z różnych krajów Europejskich.

Projekt poświęcony jest czytaniu „Reading can be fun”.

Pierwsze zadanie dotyczyło Europejskiego Dnia Języków.

Obejrzyjcie tę imponującą wielokulturową pocztówkę.

Konkurs językowy Mistrz słowa

Raz w tygodniu na gazetce poświęconej językowi polskiemu

(przy pracowni języka polskiego na I piętrze, przy sali 307) pojawiać się będzie tzw. słowo tygodnia. Zachęcam do zapoznania się z nim, przeczytania znaczenia, zrobienia zdjęcia. Pod koniec semestru chętne osoby będą mogły wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość prezentowanych słów. Jeśli ta forma spotka się z zainteresowaniem uczniów, konkurs będzie kontynuowany również w II semestrze. Słowo tygodnia, które już pojawiło się na gazetce to: regres. Kolejne pojawi się w najbliższy poniedziałek.

Justyna Kurek – nauczyciel języka polskiego

 „Uśmiechnij się – podaj dalej”

W poniedziałek 20 września dwie „Panie Doktor” z Fundacji Dr Clown – pani Beata Kotlewska i pani Paulina Grabarz – Szmajda poprowadziły warsztaty śmiechoterapii dla grupki uczniów zaangażowanych w projekt Erasmus + „Me too, a smiling clown”. Było dużo śmiechu, pisku, zabawy, zdziwienia, pizzy … i chyba sporo zadowolenia. Kolejne warsztaty 11 października -😊

Magda Jastak – koordynator projektu

Przydział sali na zebrania z Rodzicami
w dniu 9 września 2021 r. o godz. 16:30

Dnia 4.09.2021 r. na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu będzie miała miejsce kolejna odsłona Narodowego Czytania. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Toruń.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022  więcej…